12 marzec

W poszukiwaniu swoich korzeni

Napisała 

W tym roku minie 131 rocznica od kiedy Izydor Kopicky (Kasprzycki) opuścił Lubatowę i udał się do USA w poszukiwaniu lepszego życia. Z kolei 125 lat później, w roku 2013, jego prawnuk Michael dotarł do Lubatowej w poszukiwaniu swoich korzeni. To kolejna już historia, która, mamy nadzieję, znajdzie swoje miejsce w naszej V Księdze Jubileuszowej.

Cały czas szukamy faktów, ludzi i opowiadań, żeby kolejne wydanie było jak najbardziej interesujące i dało nam nowe bodźce do dalszego zgłębiania naszej lokalnej historii. Coraz dalej w czasie. Jeżeli znacie kogoś, kto odwiedził naszą wieś, kto szuka swoich przodków, kto chciałby podzielić się z nami swoimi odkryciami, to skontaktujcie się z nami.

Księgi Lubatowskie też są częścią naszej historii. Twórzmy je wspólnie!

Ps. Dziękuję Michałowi Michael Jared Baransky za podzielenie się z nami swoja historią.

This year it will be 131 years since Izydor Kopicky (Kasprzycki) left Lubatowa and went to the USA for better life. Then, 125 later, his great grandson Michael came to Lubatowa in order to find his roots.
This is another story that, we hope, will find its place in our 5th Jubilee Book.
All the time we are looking for facts, people and stories that will make the next publication as interesting as possible and will stimulate us to search our local history deeper in time.
Books of Lubatowa are part of our local history too. Let's create them together!
Ps. Thank you Michael Jared Baransky for sharing your story with us.

Czytany 630 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 12 marzec 2019 22:08
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Zaloguj się, by skomentować